fbpx

Ucz się ze mną!

Chcesz uczyć się niemieckiego?

Nieważne, jaka jest Twoja motywacja. Ważne, że chcesz się uczyć, a my wiemy, jak Ci w tym pomóc 🙂

Lekcje Germanistki po Godzinach to:

  • praca na materiałach autentycznych
  • dużo mówienia
  • mało gramatyki

Jak wyglądają lekcje?

Materiały autentyczne to innymi słowy to, co Niemcy oglądają, czytają i czego słuchają na co dzień. Nie będzie więc czytanek z podręczników, czy tekstów pisanych dla osób uczących się, a to dlatego, że nad poziomem trudności można zapanować w inny sposób.

Dużo mówienia oznacza, że TY dużo mówisz. U Woszcza trochę mniej, (bo Woszcz dużo gada, choć na lekcjach stara się powstrzymywać), u Tadeusza więcej (bo Tadeusz z kolei do wylewnych nie należy). Tak więc od samego początku rozprawiamy się z barierą językową, która dziwnym trafem zwykle dotyczy mówienia.

Mało gramatyki, czyli tyle, ile potrzeba. Nie musimy realizować żadnej podstawy programowej, więc wprowadzamy konkretne zagadnienia dokładnie wtedy, gdy ich potrzebujesz.

Nauczyciele

Karolina

Germanistka, językoznawczyni

Skończyłam germanistykę na UW. Zarówno pracę licencjacką, jak i magisterską pisałam z językoznawstwa, jest to też specjalizacja, którą ostatecznie wybrałam, choć przez rok studiowałam jednocześnie dydaktykę i językoznawstwo właśnie. Daje mi to świetne połączenie kompetencji, dzięki którym umiem zarówno analizować język, jak i uczyć, co robię już od prawie 10 lat. Moi uczniowie nie tylko robią duże postępy, ale też zakochują się w niemieckim. Jak ja.

Tadeusz

Fizyk, germanista z wyboru

W wieku 17 lat zdałem certyfikat ÖSD na poziomie C1. Po romansie ze studiami fizycznymi, przez 5 lat pracowałem dla klientów z Niemiec w dużej firmie, którą porzuciłem, żeby razem z Karoliną rozwijać projekt "Germanistka po Godzinach". Uczę niemieckiego, współtworzę Codziennik, przygotowuję lekcje i wspieram Karolinę, gdy ona ma ochotę rzucić wszystko w kąt. Na lekcjach wykorzystuję jej metody, dzięki którym zarówno nauka, jak i nauczanie staje się przyjemnością.

Dostępne terminy

Tadeusz
Poniedziałek 14:00
Wtorek 13:00
Czwartek: 13:00, 14:00
Piątek: 13:00, 14:00

Karolina
Brak wolnych terminów 🙁

Godzina
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
13:00-13:45
Zajęte
WOLNE
Zajęte
WOLNE
WOLNE
14:00-14:45
WOLNE
Zajęte
Zajęte
WOLNE
WOLNE
17:00-17:45
Zajęte
Zajęte
Zajęte
18:00-18:45
Zajęte
Zajęte
Zajęte
Zajęte
Zajęte
19:00-19:45
Zajęte
Zajęte

Najważniejsze informacje

Ile kosztuje lekcja?

Koszt jednej lekcji u Karoliny to 120 zł, a u Tadeusza 100 zł.

Ile czasu trwa lekcja?

Standardowo jest to 45 minut jeden raz w tygodniu. Z niektórymi uczniami mamy inne ustalenia, ale tylko dlatego, że bardzo tego chcieli.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w formie online. Używamy do tego aplikacji Google Meet, która umożliwia udostępnianie ekranu, dzięki czemu możemy np. pokazywać prezentacje.

Jakie są wymagania techniczne?

  • Konto Google (dowolne) – na lekcji używamy narzędzi tej firmy: Meet i Classroom
  • Sprawne łącze internetowe
  • Słuchawki z mikrofonem mile widziane (mogą być takie do telefonu)

Jak wyglądają lekcje?

Zwykle otrzymujesz od nas materiał do obejrzenia przed lekcją oraz pytania do niego, które będą przyczynkiem do naszej rozmowy w trakcie lekcji 🙂 Część Twojej wypowiedzi notujemy, aby wspólnie nad nią popracować.

Wtedy właśnie możemy omówić potrzebne w danej sytuacji zagadnienie gramatyczne, pracować nad wymową i stylem wypowiedzi.

Do każdego materiału otrzymujesz także wirtualne fiszki w aplikacji Quizlet ze słownictwem z materiału.

Regularnie dostajesz prace domowe: wypracowania, tłumaczenia, prezentacje, wypowiedzi. Później wspólnie je omawiamy.

Nasze lekcje są dla Ciebie jeśli:

Zainteresowana? Zainteresowany?

Napisz do nas!

Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest JUM Karolina Woszczek. Twoje dane są przetwarzane przez Administratora w celu obsługi Twojego zapytania. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest JUM Karolina Woszczek. Twoje dane są przetwarzane przez Administratora w celu obsługi Twojego zapytania. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.