fbpx

Ucz się ze mną!

Chcesz poznać język niemiecki?

Niezależnie od Twojej motywacji mam sprawdzone metody, żeby Ci w tym pomóc!

Lekcje Germanistki po Godzinach to:

  • praca na materiałach autentycznych
  • dużo mówienia
  • zero nudnych ćwiczeń
  • nauka gramatyki w praktyce

Jak wyglądają lekcje?

W prowadzeniu zajęć wspiera mnie mój współpracownik Tadeusz, który z powodzeniem korzysta z moich metod nauczania.

Pracujemy na materiałach autentycznych, co oznacza, że korzystamy z tego, co rodowici Niemcy oglądają, czytają i czego słuchają na co dzień. Podczas nauki stawiamy na codzienny język. Wychodzimy z założenia, że masz się z Niemcami dogadać, a nie uczyć się miliona niepotrzebnych „słówek” z nudnych podręczników. 😉

Rozgadamy Cię! Dużo mówienia oznacza, że to Ty będziesz dużo mówić, i to już od pierwszej lekcji! Jest to szczególnie ważne w przypadku blokady językowej. Jeśli ją masz, pokonamy ją wspólnie 🙂

Gramatyki będziesz się uczyć mało, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, żeby z czasem mówić poprawnie. Zagadnienia gramatyczne wprowadzamy z wyczuciem, dokładnie wtedy, kiedy będą Ci potrzebne. 

Nauczyciele

Karolina

Germanistka, językoznawczyni

Skończyłam germanistykę na UW. Zarówno pracę licencjacką, jak i magisterską pisałam z językoznawstwa, jest to też specjalizacja, którą ostatecznie wybrałam, choć przez rok studiowałam jednocześnie dydaktykę i językoznawstwo właśnie. Daje mi to świetne połączenie kompetencji, dzięki którym umiem zarówno analizować język, jak i uczyć, co robię już od prawie 10 lat. Moi uczniowie nie tylko robią duże postępy, ale też zakochują się w niemieckim. Jak ja.

Tadeusz

Fizyk, germanista z wyboru

W wieku 17 lat zdałem certyfikat ÖSD na poziomie C1. Po romansie ze studiami fizycznymi, przez 5 lat pracowałem dla klientów z Niemiec w dużej firmie, którą porzuciłem, żeby razem z Karoliną rozwijać projekt "Germanistka po Godzinach". Uczę niemieckiego, współtworzę Codziennik, przygotowuję lekcje i wspieram Karolinę, gdy ona ma ochotę rzucić wszystko w kąt. Na lekcjach wykorzystuję jej metody, dzięki którym zarówno nauka, jak i nauczanie staje się przyjemnością.

Dostępne terminy

Obecnie nie mamy wolnych terminów 🙁

Jeśli jednak chcesz się z nami uczyć, na dole tej strony znajdziesz formularz kontaktowy. Napisz do nas! Wpiszemy Cię na listę oczekujących. Gdy tylko coś się zwolni, damy Ci znać 🙂

Ale zanim dostaniesz od nas maila, sprawdź nasze materiały do nauki, dzięki którym nauka niemieckiego będzie jeszcze przyjemniejsza!

Tadeusz
Piątek: 14:00

Karolina
Brak wolnych terminów 🙁

Godzina
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
13:00-13:45
Zajęte
Zajęte
Zajęte
Zajęte
Zajęte
14:00-14:45
Zajęte
Zajęte
Zajęte
Zajęte
Zajęte
17:00-17:45
Zajęte
Zajęte
Zajęte
18:00-18:45
Zajęte
Zajęte
Zajęte
Zajęte
Zajęte
19:00-19:45
Zajęte
Zajęte

Jeśli żaden z tych terminów Ci nie pasuje, sprawdź też nasze materiały do nauki, dzięki którym nauka niemieckiego będzie jeszcze przyjemniejsza!

Najważniejsze informacje

Ile kosztuje lekcja?

Koszt jednej lekcji u Karoliny to 120 zł, a u Tadeusza 100 zł.

Ile czasu trwa lekcja?

Standardowo jest to 45 minut jeden raz w tygodniu. 

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w formie online. Używamy do tego aplikacji Google Meet, która umożliwia udostępnianie ekranu, dzięki czemu możemy np. pokazywać prezentacje.

Jakie są wymagania techniczne?

  • konto Google – podczas lekcji używamy narzędzi: Meet i Classroom
  • sprawne łącze internetowe
  • słuchawki z mikrofonem mile widziane (mogą być takie do telefonu)

Jak wyglądają lekcje?

Zazwyczaj udostępniamy Ci materiały i pytania do danego tematu przed lekcją. 

Do każdego materiału otrzymasz wirtualne fiszki w aplikacji Quizlet ze słownictwem, żeby ułatwić Ci przygotowanie do lekcji.

Podczas zajęć nie tylko omawiamy zadany materiał, ale też dyskutujemy i rozmawiamy o Twoich doświadczeniach. Część Twojej wypowiedzi notujemy, żeby wspólnie nad nią popracować. To dobry moment, żeby omówić potrzebne w danej sytuacji zagadnienie gramatyczne, a także popracować nad wymową i stylem wypowiedzi.

Standardem są regularne prace domowe: wypracowania, tłumaczenia, prezentacje, wypowiedzi. Omawiamy je podczas lekcji. 

Nasze lekcje są dla Ciebie jeśli:

Zainteresowana? Zainteresowany?

Napisz do nas!

Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest JUM Karolina Woszczek. Twoje dane są przetwarzane przez Administratora w celu obsługi Twojego zapytania. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Administratorem Twoich danych osobowych podanych w formularzu jest JUM Karolina Woszczek. Twoje dane są przetwarzane przez Administratora w celu obsługi Twojego zapytania. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.